Polskie smaki

W sobotę 5 sierpnia w  całym Szczecinie klimaty morskie- u nas w projekcie POLSKA-ZNAKI SZCZEGÓLNE również. Goście z Kołobrzegu – Magda i Michał ceniący sobie POLSKIE SMAKI- specjalnie z okazji tego tematu przywiozą dla nas solankę z tamtejszego źródła. Pozmawiamy o smakach kojarzących się z Polską dziadkom, nam i dzieciom. Co ta za charakterystyczny niuans sprawia, że mamy jak w bajce  „Ratatuj”- dzięki spożywanemu pożywieniu ferie wspomnień i obrazów w głowie?

 

Omówimy doświadczenie związane z przygotowaniem jedzenia i konsumpcją. Weźmiemy pod uwagę zmieniający się styl życia, potrzeby różnych grup wiekowych i społecznych, np. rodzin z dziećmi, singli, seniorów, osób spożywających posiłki poza domem.

 

 

Wykorzystamy szerokie spektrum tematyki  dotyczącej  SMAKU:

  • Świadomy wybór diety, produktów ekologicznych połączonych z uprawianiem sportu. Nawyki żywieniowe jako profilaktyka w chorobach cywilizacyjnych,
  • Prawo do ochrony smaku, dbanie o tradycyjną kuchnie regionalną oraz poszukiwanie przyjemności jedzenia zatraconej w wyniku szybszego tempa życia,
  • Produkty i marki regionalne- unikalne, pochodzące od lokalnych producentów żywności,
  • Troska o przyszłe pokolenia, zasoby surowców naturalnych, zrównoważony rozwój i ekologia, która staje się naszym obowiązkiem.

W trakcie naszego spotkania wykorzystując  temat kiszonek, fermentacji, produktów tradycyjnych – mając do dyspozycji solankę kołobrzeska, ogórki, czosnek itd… sekretne składniki receptury- przygotujemy ogórki, które mają szanse być kiszone lub co najmniej małosolne J

 

Zapraszamy  na Różankę o 14.00 J  w trakcie tego spotkania będzie okazja przygotować kiszone ogórki na sposób kołobrzeski.

 

Smak, dźwięk, kolor, zapach, przedmioty użytkowe, film, zdjęcie, miejsce, książka – choć nie do końca jesteśmy tego świadomi, te wszystkie rzeczy także dają nam codziennie poczucie bycia Polakiem. Odkryjmy je na nowo podczas twórczych i interesujących warsztatów.

 

Projekt "Polska – znaki szczególne" to dotyczący polskich charakterystycznych "znaków" w kulturze, historii, kuchni, wzornictwie -  projekt, który jest procesem kulturalno-edukacyjnego poszukiwania - przeznaczonym do realizacji w przestrzeni i atmosferze łączącej pokolenia.

 

Warsztaty poprowadzi wspólnie z Joanną Brudecką _Bogdan, która jest inicjatorką i  koordynatorką  projektu POLSKA-ZNAKI SZCZEGÓLNE. Pracuje w Szczecińskiej Agencji Artystycznej. Absolwentka SGH w Warszawie - Design Management oraz Instytutu Wzornictwa w specjalności: Komunikacja Wizualna, Aranżacja Wnętrz i Wystaw na Politechnice Koszalińskiej.

 

Zapraszamy dziadków z wnukami, rodziców do uczestnictwa w prelekcji i warsztatach POLSKIE MEBLE.  Projekt jest skierowany do czynnego uczestnictwa dla osób 50+ i dzieci do 13 roku życia.

Ostatnio zmieniany %PM, %04 %553 %2017 %14:%Sie