Zachodniopomorska Jednostka Wojewódzka TPG działa od marca 2005 roku. Jest  ona jednym z wielu oddziałów Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomym w Polsce, które jako jedyne w kraju specjalizują się we wspieraniu osób z jednoczesnym uszkodzeniem wzroku i słuchu.


W siedzibie jednostki, w Szczecinie, przy Al. Wojska Polskiego 63 głuchoniewidome osoby z województwa zachodniopomorskiego korzystają ze wsparcia rehabilitantów, pedagogów, psychologów, tłumacza języka migowego, tłumaczy-przewodników oraz wolontariuszy. Jeżeli więc wiesz, że w Twoim otoczeniu jest osoba z jednoczesnym uszkodzeniem wzroku i słuchu, to upewnij się, czy wie o Towarzystwie Pomocy Głuchoniewidomym. Wystarczy do nas zadzwonić lub napisać, by dowiedzieć się więcej albo zgłosić chęć skorzystania z naszego wsparcia.


Jeżeli natomiast nie lubisz siedzieć z założonymi rękoma, nie boisz się nowych wyzwań i czujesz potrzebę dawania siebie innym, to z pewnością Ci się u nas spodoba!


Nie wymagamy znajomości alternatywnych metod komunikacji ani też żadnego specjalnego wykształcenia – u nas można zdobyć wiedzę i doświadczenie. Wystarczy, że skontaktujesz się z nami. Szczegóły w zakładce "Zostań wolontariuszem".